1. Az előadás megtervezése

Az előadás megtervezése, a téma, a cél, a célközönség meghatározása, a vetítés időtartamának, helyének és körülményeinek megadása. A prezentáció tervezése az előkészítést, anyaggyűjtést, az összhatás vizsgálatát, szövegkörnyezethez kapcsolást foglalja magában. Ahhoz, hogy látni lehessen az elkészítéssel kapcsolatban elvégzendő feladatokat, fontos az előre kialakított kép, mivel egy összetett prezentációt nem lehet megfontolt tervezés nélkül összeállítani.

  • A tervezés lépései között - a mondani való tisztázása után - első helyen az anyaggyűjtés szerepel. Az anyaggyűjtés során törekedjünk arra, hogy kellő mennyiségű illusztrációs anyag álljon rendelkezésre. Lehetőleg több anyagot kell gyűjteni, mint amennyi valójában felhasználásra kerül.
  • Az anyagok csoportosítása során ajánlatos legalább két csoportot kell létrehozni, az egyikbe csak a szöveges feldolgozásra szánt anyagok, a másikba a médielemek kerüljenek. A második csoportot ábrázolhatóság, hatékonyság és fontossági szempontok szerint tovább lehet bontani (képekre, animációkra, mozgóképekre.
  • Vázlat készítés alkalmával a szöveges tartalom címszavakba foglalása történik. Szerencsés, ha rendelkezésre áll egy szöveges (word) dokumentum, ahonnan áthelyezhetjük a mondanivalónkat. Vigyázzunk a prezentációs programok segítségével megjelenített tartalmakat, sokkal lassabban fogjuk fel. Ezért nem szabad azt a módszert használni, hogy a dokumentum minden bekezdését átemeljük a kivetítendő diára.

A következőkben tekintsük meg a prezentációs program használatát.


Prezentálás


[Elektronikus prezentáció tervezés]